Wolontariat menedżerski

Wolontariat menedżerski 2017-10-22T14:26:27+00:00

programFKID

 ———————————————————————————————————————————————-

UWAGA: reorganizujemy niektóre rzeczy, więc poniższy opis może być nieaktualny

———————————————————————————————————————————————

 

Chcesz wreszcie zdobyć realne doświadczenie w tworzeniu, planowaniu i zarządzaniu zespołem? Oferujemy ci wolontariat praktyczny, wymagający i skoncentrowany nie na projektach charytatywnych ale edukacyjnych.

 

Program menadżerski FKID to niezwykły projekt. Stwarza szansę na wyzwolenie potencjału energii i pomysłowości. Jest skierowany do każdego, kto w przyszłości chce zostać liderem zespołu, przedsiębiorcą, menadżerem lub szkoleniowcem.

Szukamy ambitnych i zmotywowanych kandydatów. Takich, którzy chcą się nauczyć organizacji, planowania i zarządzania ludźmi.

 

W ramach programu menadżerskiego zapewniamy:

 1. Możliwość zrobienia czegoś dobrego dla społeczeństwa z pozycji lidera projektu
 2. Treningi personalne i szkolenia z tematyki przywództwa
 3. Referencje oraz certyfikat ukończenia
 4. Faktyczną naukę i zdobycie kompetencji przywódczych
 5. Nawiązanie cennych znajomości

 

Informacje szczegółowe:

Robimy to, żeby spełniać misję Fundacji Kreatywności i Innowacyjności w Działaniu: ,,Aby budować lepszą przyszłość dla wszystkich, pomagamy ludziom się rozwijać i osiągać niesamowite rzeczy”.

Program menadżerski FKID polega na zebraniu grupy osób, przeszkoleniu ich i umożliwieniu im zrealizowania projektów z perspektywy lidera.

Celem programu, jest nauczyć uczestników praktycznego zarządzania projektem i zespołem. Jeśli znajdziesz się w tej grupie, zyskasz umiejętności, które uczynią cię prawdziwym liderem. W ten sposób realizujemy jedno z założeń statutowych FKID – budowanie społeczeństwa przedsiębiorczego i obywatelskiego.

Zagadnienia, z jakich zostaniesz przeszkolony:

 • 3 płaszczyzny przywództwa
 • poziomy kompetencji i wykres rozwoju
 • time management
 • 4 kluczowe pytania przy delegowaniu zadań
 • kontrolowanie i monitoring
 • kwadrat komunikacyjny von Thune’a
 • expose szefa
 • proces grupowy
 • motywowanie
 • 6 poziomów delegowania
 • prowadzenie zebrań
 • strategia, planowanie i wyznaczanie celów
 • kreowanie nowych liderów i współpraca z menedżerami (jako nagroda dla absolwentów)

.

Przebieg projektu:

1) Rekrutacja do projektu 
2) Etap szkoleń i pracy w FKID (orientacyjnie okres 30 dni po pomyślnej rekrutacji)
3) Dołączenie wolontariusza do wyznaczonego projektu jako menedżer/lider/koordynator lub intraprzedsiębiorczość (wolontariusz otrzymuje szansę stworzyć własny projekt)
4) Proces Leadership Developmentu (czyli jednoczesne realizowanie projektu z pozycji lidera i regularne sesje rozwojowe z osobami doświadczonymi w zarządzaniu i szkoleniu) 
5) Zakończenie projektu 

.

Ramy czasowe projektu: III Edycja Programu Menedżerskiego jest realizowana w sposób ciągły. To znaczy, że nie ograniczamy etapu naboru i realizacji projektów do konkretnych miesięcy. Zamiast tego, kiedy pojawi się kandydat godny współpracy, razem z nim określimy ramy czasowe.

.

Często zadawane pytania:

Jakiego rodzaju projekty realizujemy? – Zgodne z misją i celami statutowymi Fundacji FKID. Czyli szkolenia z rozwoju osobistego (Tylko merytoryczne! Żadnej pustej motywacji albo dalekowschodniej mistyki!), projekty promujące nowoczesną edukację, postawy przedsiębiorcze i obywatelskie. Zobacz raporty z naszej działalności, by dowiedzieć się więcej. 
Ile czasu na co dzień trzeba przeznaczyć? – Całą pracę i szkolenia planujemy wspólnie z uczestnikiem, żeby móc pogodzić z pracą czy studiami. Prawie każdy w FKID ma etat, studia, czasem trafi się ktoś z firmą – więc u nas to standard, że potrafimy pogodzić różne zajęcia. 
Co, jeśli prowadzenie projektu okaże się zbyt trudne? – Prowadzenie projektu owszem, jest trudne. Będzie stres, mniej czasu na wypoczynek, presja, ogromna odpowiedzialność. Ale jeśli ktoś chce zostać liderem to się z tym liczy. Jeśli prowadzenie okaże się zbyt trudne to projekt zakończy się porażką. Lider porażek się nie boi.
Czy każdy może zostać liderem w Programie Menedżerskim? – Każdy, kto bardzo chce. Reszty da się nauczyć. Umiejętności łatwiej, cech charakteru trudniej. 
Jakie korzyści będzie miał uczestnik z Programu Menedżerskiego? – Realne, praktyczne doświadczenie w byciu przywódcą. Potwierdzenie tego doświadczenia w formie pisemnych referencji. Umiejętności, znajomości, a przede wszystkim ogromne poczucie wpływu – przecież uczestnik będzie robił coś bardzo pożytecznego społecznie i doniosłego, na dodatek z pozycji lidera. W razie porażki – pozytywne doświadczenie.
Jeśli mam dodatkowe pytania zanim zechcę aplikować? – Najlepiej zadaj je przez mail podany poniżej.

.

Jeśli chcesz wziąć udział w rekrutacji:

————————————————-

//