Warsztaty kreatywności – podsumowanie

Warsztaty kreatywności – podsumowanie

Szkolenie „Warsztaty kreatywności” odbyło się 17 marca 2015 r na Wydziale Politologii UMCS (Plac Litewski 3). Trwało od godziny 18 30 do 20 00. Prowadzili je Rafał Sawicki (Prezes FKID) i Sebastian Mertowski (działacz FKID). Szkolenie powstało we współpracy Fundacji Kreatywności i Innowacyjności w Działaniu oraz Koła Naukowego Europy Środkowo-Wschodniej. Za organizację odpowiadały Monika Iwaniuk (FKID) oraz Emilia Panasiuk (Koło Naukowe Europy Środkowo-Wschodniej).

Z tego wpisu dowiesz się:

 • jaki był cel szkolenia
 • jakie ćwiczenia odbyły się podczas szkolenia „Warsztaty kreatywności”
 • obejrzysz galerię zdjęć

Celem szkolenia było pokazanie uczestnikom, że kreatywność można rozbudzić w sobie do granic możliwości! Organizatorzy chcieli, żeby każdy uczestnik szkolenia wiedział jak sam na własną rękę może nad nią pracować.

Podczas szkolenia odbyły się różne ćwiczenia zwiększające kreatywność. Szkolenie było wybitnie praktyczne i obejmowało takie elementy jak: szukanie przeznaczenia i zastosowania danej rzeczy, kreatywne przywitanie się uczestników ze sobą, szukanie ciągu pasujących do siebie wyrazów, identyfikacja obrazków i tzw. „zawieszenie praw fizyki”. Jednym z najciekawszych i najbardziej absorbujących zadań było zbudowanie budowli będącej jednocześnie amortyzacją dla świeżego jajka.

Plan szkolenia:

 1. Przywitanie uczestników
 2. Ćwiczenie teoretyczne polegające na znalezieniu zastosowań dla myślenia kreatywnego.

Pokazało to uczestnikom w jak wielu dziedzinach życia można zastosować kreatywność. Ćwiczenie stanowiło doskonały wstęp do reszty ćwiczeń przewidzianych do wykonania przez uczestników.

 1. Ćwiczenie praktyczne – kreatywne przywitanie się

Ćwiczenie to stanowiło swoistą rozgrzewkę do reszty zadań.

 1. Ćwiczenie praktyczne – szukanie alternatywnych zastosowań dla losowych przedmiotów

Ćwiczenie miało na celu pokazać jak bardzo możemy być kreatywni.

 1. Ćwiczenie praktyczne – szukanie ciągu pasujących do siebie wyrazów.
 2. Ćwiczenie praktyczne – identyfikacja obrazków

Ćwiczenie pokazało uczestnikom jak dużą mają kreatywność, a przede wszystkim wyobraźnię.

 1. Ćwiczenie praktyczne – ćwiczenie z jajkiem

Zadanie polegało na tym, że trzeba było tak zbudować budowlę, żeby jajko się nie rozbiło. Jajko było zrzucane z określonej wysokości a budowla miała być dobrą amortyzacją dla jajka tak aby się nie rozbiło.

 1. Omówienie ćwiczenia z jajkiem
 2. Ćwiczenie praktyczne: „zawieszenie praw fizyki”

Ćwiczenie które bardzo pobudziło kreatywność uczestników. Polegało na celowym łamaniu zasad fizyki tak aby osiągnąć niesamowite rezultaty w postaci nowego twierdzenia.

 1. Podsumowanie warsztatów
 2. Wręczenie certyfikatów
 3. Pożegnanie uczestników

,,Jako koordynator podczas warsztatów miałam przyjemność obcować z wspaniałymi ludźmi. Atmosfera towarzysząca warsztatom sprzyjała nauce kreatywności. Jako koordynator nauczyłam się zarządzać grupą oraz delegować zadania. Czuję, że to jest kolejny ważny punkt w moim CV jak również osobisty sukces na drodze rozwoju osobistego. Ponieważ jestem osobą, która stale chce się rozwijać nie wykluczam podobnego szkolenia dla innych kół naukowych jak również innych „organizacji studenckich i nie tylko”.

– pomysłodawca i główny koordynator warsztatów,

Monika Iwaniuk

 

Galeria zdjęć

——————————

autor wpisu: Monika Iwaniuk
2018-02-22T18:28:19+00:00 Kwiecień 1st, 2015|Raporty z działalności|
//