Podsumowanie – wewnętrzny warsztat z pracy głosem

Podsumowanie – wewnętrzny warsztat z pracy głosem

Dnia 17 grudnia 2016 odbył się warsztat wewnętrzny FKID „wolny głos”. Warsztat był prowadzony przez Katarzynę Kazańską, na co dzień zajmującą się coachingiem, a w wolnych chwilach poświęcającą się swojej pasji – śpiewaniu.

.

Celem spotkania było przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych z głosem i jego wykorzystaniem, głównie podczas wystąpień publicznych. Warsztat jednak był skierowany nie tylko do osób regularnie pracujących głosem, ale także do wszystkich, którzy chcieli zrozumieć w jaki sposób można zapanować nad wydobywanymi z siebie dźwiękami.

FKID warsztat z pracy głosem

Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzieli się czym jest głos i skąd się bierze, popracowali nad pogłębieniem i uspokojeniem swojego oddechu, zrozumieli do czego służą rezonatory i mięśnie twarzy oraz wykonali szereg ćwiczeń dykcji. Mieli również możliwość spróbować kontrolować tempo mówienia i siłę swojego głosu, a także rozpoznać różne nawyki przeszkadzające im podczas wystąpień publicznych.

.

Dzięki szerokiej wiedzy i zaangażowaniu prowadzącej, uczestnicy poznali wiele ciekawych ćwiczeń i technik, które przy regularnym treningu mogą poprawić jakość ich wystąpień, a przede wszystkim pozwolą poczuć się pewniej przy zabieraniu głosu w sytuacjach publicznych. Przyjazna atmosfera panująca podczas warsztatu niewątpliwie sprzyjała wykonywaniu zadań, które początkowo wydawały się zabawne, a nawet dziwne. Pomimo wielu godzin spędzonych na sali i dużej ilości przekazanej wiedzy, dzięki ogromnej wręcz dawce śmiechu wracałam do domu bardziej zrelaksowana niż zmęczona i mam wrażenie, że nie byłam w tym odczuciu odosobniona. 🙂

.

Chyba nikt nie ma złudzeń, że 6-godzinny warsztat pozwoli trwale zmienić złe nawyki i nauczy operować głosem w zupełnie inny niż do tej pory sposób. Skoro jednak zmiany w wypowiedziach uczestników były widoczne już po tak krótkim czasie, to wierzę, że przy dalszej samodzielnej pracy możemy osiągnąć naprawdę satysfakcjonujące efekty. W końcu nawet słynny ze swych przemów Demostenes do perfekcji doszedł ciężką pracą. 🙂

——————————

autor wpisu: Katarzyna Trzonek
2016-12-29T17:29:53+00:00 Grudzień 29th, 2016|Raporty z działalności|
//